Hőszigetelés Blog

Ha hőszigetelésről van szó, az XPS (extrudált polisztirol) és az EPS (expandált polisztirol) a két legnépszerűbb alternatíva. Mindkét anyag kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal bír, azonban szerkezeti különbségeik miatt eltérő alkalmazási területekre ajánlottak. Az alábbiakban bemutatjuk az EPS és az XPS közötti főbb különbségeket, előnyeiket és azt, hogy milyen helyzetekben érdemes egyik vagy másik típust választani.
Az épületek hőszigetelése az egyik legfontosabb lépés az energiahatékonyság és a komfortérzet növelésében.
A modern építőiparban egyre nagyobb hangsúlyt kap az energiahatékonyság, hiszen a magas fűtési és hűtési költségek csökkentése nemcsak a környezetvédelem, hanem az épülettulajdonosok szempontjából is alapvető fontosságú. Az elmúlt években a grafitos hőszigetelő anyagok innovatív megoldást kínálnak erre a problémára, hiszen kisebb vastagság mellett is kiváló hőszigetelési tulajdonságokat biztosítanak. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a grafitos hőszigetelő anyagok előnyeit, alkalmazási területeit, és azt, hogy miért érdemes őket választani.
A grafitos hőszigetelés jelentős hatással van a fűtési költségekre, mivel javítja az épületek energiahatékonyságát. Az alábbiakban részletezzük, hogyan befolyásolja ez a szigetelési forma a fűtési kiadásokat.
Jogszabályok és előírások között olvasgathat az építmények utólagos hőszigetelés-e és a vízszigetelés témakörében. Fontos dolgokat tudhat meg, olvassa el jó tisztába lenni vele.
A homlokzati hőszigetelés legelterjedtebb anyaga a polisztirol hablemez. Minél vastagabb a hőszigetelő anyag, annál nagyobb fűtési és hűtési költség takarítható meg.
A hőszigetelő rendszer fogalma: Polisztirol vagy kőzetgyapot hőszigetelő anyagot rögzítenek az épület homlokzatára, üvegszövet háló erősítéssel, fedőrétegként, díszítő vakolatot hordanak fel a felületére.
Kőzetgyapot hőszigetelő rendszerek, kőzetgyapot szigetelés alkalmazása a homlokzaton. Kiváló tulajdonságú termékek.
« 1 »
Kategóriák